IV DEBATA FILOZOFICZNA — ŹRÓDŁA MORALNOŚCI

Opublikowany: 26.03.2021 zmodyfikowany: 26.03.2021

Dnia 25 marca 2021 r. w Auli Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej odbyła się, organizowana  już po raz czwarty, Debata Filozoficzna zatytułowana „Źródła moralności”. Debatę przygotowali alumni II roku studiów pod kierunkiem ks. dr. Grzegorza Stolarskiego z pomocą ks. dr. Piotra Pielaka, ks. mgr. lic. Krzysztofa Piórkowskiego oraz ks. dr. hab. Roberta Kublikowskiego, który koordynuje projekt debat filozoficznych w naszym seminarium.

Wydarzenie to miało charakter zaaranżowanej dyskusji, wymiany poglądów z punktu widzenia różnych opcji światopoglądowych, poglądów filozoficznych i antropologicznych. Każdego roku jest to dla alumnów swego rodzaju doświadczenie podsumowujące okres dwuletnich seminaryjnych studiów filozoficznych. Studenci w ten sposób poznają różne systemy i prądy filozoficzne, uczą się patrzeć na nie krytycznie oraz argumentować chrześcijańskie spojrzenie na różne kwestie światopoglądowe i filozoficzne. Dochodzi do tego także ważna umiejętność prowadzenia debaty i wypowiadania się na trudne tematy.

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, wydarzenie odbyło się wyłącznie w gronie alumnów naszego seminarium. Pod poniższym linkiem można obejrzeć i wysłuchać całej debaty.

 


© 2019 Sellmark. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności