Kandydatury do święceń prezbiteratu i diakonatu

Opublikowany: 28.10.2022 zmodyfikowany: 28.10.2022

Wraz z Soborem Watykańskim II zmieniła się droga przygotowania do święceń diakonatu i prezbiteratu. Na miejsce dawniejszych niższych święceń weszły posługi, a także obrzęd kandydatury. Wygląd tej drogi wszakże się zmienił, lecz wciąż pozostał ten sam trud przezwyciężania siebie na drodze do Chrystusowego kapłaństwa.

Dnia 28.10.2022r. w katedrze siedleckiej, w Uroczystość Świętych Apostołów Judy Tadeusza i Szymona do kandydatury przed święceniami diakonatu i prezbiteratu przystąpiło 7 braci z V roku:

  1. Łukasz Bąk z parafii św. Apostołów Andrzeja i Bartłomieja w Osiecku
  2. Marcin Bilski z parafii św. Brata Alberta w Łukowie
  3. Cezary Kępka z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Okrzei
  4. Kacper Pawluczuk z parafii Matki Bożej Anielskiej w Mostowie
  5. Marcin Tobiasz z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie
  6. Michał Warakomski z parafii Trójcy Świętej w Terespolu
  7. Marek Zalewski z parafii św. Andrzeja Boboli w Gąsiorach

Wielką radością dla ks. biskupa, a także całej wspólnoty seminaryjnej jest to, że tak duży rocznik przygotowuje się do posługi kapłańskiej. Ksiądz biskup Kazimierz Gurda podkreślał jak bardzo potrzebna jest nieustanna modlitwa o nowe powołania do służby kapłańskiej, aby nigdy nie zabrakło w naszej diecezji szafarzy świętych Sakramentów. Alumni, którzy przystąpili do kandydatury, podziękowali księżom biskupom, kapitule katedralnej, a także moderacji za trud włożony w ich formację i utrzymanie domu seminaryjnego. Niech kandydaci do kapłaństwa na wzór świętych Apostołów wzrastali w bliskości Mistrza – Jezusa Chrystusa, żyjąc na Jego wzór i głosząc Dobrą Nowinę o Jego zbawieniu.

DKL


Galeria

© 2019 Sellmark. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności