Listopadowy dzień skupienia

Opublikowany: 22.11.2019 zmodyfikowany: 25.11.2019

Dnia 21 listopada przeżywaliśmy w naszej wspólnocie dzień skupienia. Jest to szczególny czas wyciszenia, zatrzymania się w codziennej gonitwie i refleksji nad swoim powołaniem. Naszą społeczność seminaryjną odwiedził ksiądz Jakub Kozak – wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.

Kapłan uwrażliwiał nas na miłość do drugiego człowieka, do brata, z którym przyjdzie nam pracować lub przebywać. Podzielił się z nami świadectwem swojego kapłańskiego życia. Wielokrotnie akcentując potrzebę osobistej modlitwy w życiu każdego kapłana, kleryka oraz chrześcijanina w dążeniu do świętości. Nie możemy zapomnieć – mówił – o naszej osobistej modlitwie. Nie możemy rezygnować z modlitwy, nawet argumentując to chęcią organizowania najszlachetniejszych akcji duszpasterskich. Pielgrzymkę – kontynuował – może zorganizować osoba świecka, ale świętości życia za ciebie nikt nie zdobędzie.

Dziękujemy księdzu Jakubowi za poprowadzone ćwiczenia duchowe, dziękujemy za Jego wkład i zaangażowanie w przygotowanie konferencji, a także świadectwo własnego życia i wspólną modlitwę.


Galeria

© 2019 Sellmark. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności