Listopadowy dzień skupienia

Opublikowany: 22.11.2019 zmodyfikowany: 25.11.2019

Dnia 21 listopada przeżywaliśmy w naszej wspólnocie dzień skupienia. Jest to szczególny czas wyciszenia, zatrzymania się w codziennej gonitwie i refleksji nad swoim powołaniem. Naszą społeczność seminaryjną odwiedził ksiądz Jakub Kozak – wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.

Kapłan uwrażliwiał nas na miłość do drugiego człowieka, do brata, z którym przyjdzie nam pracować lub przebywać. Podzielił się z nami świadectwem swojego kapłańskiego życia. Wielokrotnie akcentując potrzebę osobistej modlitwy w życiu każdego kapłana, kleryka oraz chrześcijanina w dążeniu do świętości. Nie możemy zapomnieć – mówił – o naszej osobistej modlitwie. Nie możemy rezygnować z modlitwy, nawet argumentując to chęcią organizowania najszlachetniejszych akcji duszpasterskich. Pielgrzymkę – kontynuował – może zorganizować osoba świecka, ale świętości życia za ciebie nikt nie zdobędzie.

Dziękujemy księdzu Jakubowi za poprowadzone ćwiczenia duchowe, dziękujemy za Jego wkład i zaangażowanie w przygotowanie konferencji, a także świadectwo własnego życia i wspólną modlitwę.


Galeria

Liturgia słowa

10 grudnia 2019
wtorek
Rok liturgiczny: A/II
II Tydzień Adwentu
Pierwsze czytanie:
Iz 11,1-10
Psalm responsoryjny:
Ps 72
Drugie czytanie:
Rz 15,4-9
Werset przed Ewangelią:
Łk 3, 4-6
Ewangelia:
Mt 3,1-12
św. Grzegorz, papież, św. Edmund Gerhings, św. Eustachy, św. Jan Roberts, św. Eulalia z Merida, św. Swithin Wells, święci Mannas, Hermogenes i Eugrphus, św. Polydore Plaaden, św. Melchiades lub Miltiades.
Kolor szat
© 2019 Sellmark. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności