Listopadowy dzień skupienia

Opublikowany: 22.11.2019 zmodyfikowany: 25.11.2019

Dnia 21 listopada przeżywaliśmy w naszej wspólnocie dzień skupienia. Jest to szczególny czas wyciszenia, zatrzymania się w codziennej gonitwie i refleksji nad swoim powołaniem. Naszą społeczność seminaryjną odwiedził ksiądz Jakub Kozak – wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.

Kapłan uwrażliwiał nas na miłość do drugiego człowieka, do brata, z którym przyjdzie nam pracować lub przebywać. Podzielił się z nami świadectwem swojego kapłańskiego życia. Wielokrotnie akcentując potrzebę osobistej modlitwy w życiu każdego kapłana, kleryka oraz chrześcijanina w dążeniu do świętości. Nie możemy zapomnieć – mówił – o naszej osobistej modlitwie. Nie możemy rezygnować z modlitwy, nawet argumentując to chęcią organizowania najszlachetniejszych akcji duszpasterskich. Pielgrzymkę – kontynuował – może zorganizować osoba świecka, ale świętości życia za ciebie nikt nie zdobędzie.

Dziękujemy księdzu Jakubowi za poprowadzone ćwiczenia duchowe, dziękujemy za Jego wkład i zaangażowanie w przygotowanie konferencji, a także świadectwo własnego życia i wspólną modlitwę.


Galeria

Liturgia słowa

28 stycznia 2020
wtorek
Rok liturgiczny: A/II
Wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
Pierwsze czytanie:
2 Sm 6, 12b-15. 17-19
Psalm responsoryjny:
Ps 24 (23), 7-8. 9-10 (R.: por. 10b)
Werset przed Ewangelią:
Mt 11, 25
Ewangelia:
Mk 3, 31-35
św. Tomasz z Akwinu*, św. Amadeus z Lozanny, św. Piotr Nolasco, św. Piotr Tomasz, św. Paulinus z Akwilei.
Kolor szat
© 2019 Sellmark. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności