Młodzi chcą być z młodymi, czyli WSD na NCM’ie

Opublikowany: 16.12.2021 zmodyfikowany: 16.12.2021

Idąc za myślą papieża Franciszka zawartej w adhortacji Christus vivit, klerycy siedleckiego seminarium nie chcą patrzeć na sprawy młodych w Kościele z obojętnością, niejako z balkonu, ale mają pragnienie by z młodymi ludźmi przede wszystkim być i nie rezygnować z tego co istotne! Już od początku roku akademickiego 2021/2022 chętni bracia biorą czynny udział w inicjatywach proponowanych przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Siedleckiej. Jedną z wielu inicjatyw jest comiesięczne Nocne Czuwanie Młodych, w skrócie zwane NCM.

Październik był czasem przyglądania się temu spotkaniu oraz wspólnej modlitwy.

W listopadzie bp Grzegorz Suchodolski, który jest członkiem rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży na czuwanie zaprosił księży diakonów naszego seminarium, a ks. Radosław Piotrowski – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży zaprosił ojca duchownego naszego seminarium, ks. Macieja Majka do poprowadzenia adoracji Najświętszego Sakramentu, w której dziękowaliśmy Bogu za dar wolnej ojczyzny. W czasie czuwania zupełnie znienacka do wygłoszenia świadectwa został zaproszony kl. Karol Borkowski (II rok), który świadczył o znaczeniu słów Bóg, Honor, Ojczyzna w jego życiu. Następnie w centralnym punkcie spotkania czyli Eucharystii modliliśmy się wspólnie o pokój w naszym kraju oraz jego granicach.

Grudzień był również szczególnym czasem spotkania. 10 grudnia o godz. 20:00 zgromadziliśmy się ponownie we wspólnocie by głębiej przyjrzeć się tematowi ciszy, w której mówi do mnie Bóg. Warto podkreślić, że konferencję wygłosił absolwent naszego seminarium ks. Łukasz Kwasowiec, który jest neoprezbiterem posługującym w parafii Grębków, a czuwaniu przewodniczył ks. Krystian Bajkowski wikariusz parafii katedralnej, który jeszcze niedawno formował się razem z nami w Nowym Opolu. Świadectwo wygłosił kl. Marek Łysiak (III rok), który świadczył o przeżywaniu ciszy i nieustannemu spotykaniu Jezusa w rozważaniu Słowa Bożego. Cieszymy się bardzo, że po raz kolejny był z nami bp. Grzegorz, który wygłosił słowo do młodych, posługiwał w konfesjonale oraz przewodniczył Eucharystii; był z nami również bp. Kazimierz. Pasterz diecezji skierował słowo do wszystkich obecnych żywiąc głęboką nadzieję na kolejne spotkania, zachęcając jednocześnie do dawania dobrego świadectwa w świecie.

Jak widzimy duszpasterstwo młodych nie przesiaduje na kanapie codzienności, ale nieustannie wkłada buty i wychodzi ku potrzebom młodych!

Jako klerycy ogarniamy wszystkich młodych naszej diecezji i całego Kościoła braterską modlitwą i prosimy abyście nie ustawali w drodze! Niech brzmią w uszach naszej duszy i serca słowa Chrystusa: „Młodzieńcze mówię ci, wstań!”

JK


Galeria

© 2019 Sellmark. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności