Modlitwy za ś.p. o. Krzysztofa Skwierczyńskiego oraz wszystkich zmarłych

Opublikowany: 12.11.2021 zmodyfikowany: 24.11.2021

Kontynuacją obchodów wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych w seminarium były różne formy modlitwy za zmarłych biskupów, księży, diakonów, kleryków, zmarłych z rodzin kleryków oraz księży moderatorów. Szczególną pamięcią w tym czasie otoczono duszę ś.p. o. Krzysztofa Skwierczyńskiego, zmarłego w lipcu ojca duchownego alumnów, ofiarowując w jego intencji liczne odpusty.

Dnia 8 listopada w kaplicy seminaryjnej odprawiona została procesja za zmarłych. Tą modlitwa klerycy otoczyli groby wszystkich nieżyjących, zwłaszcza tych których miejsca pochówku nie są znane lub ich groby są bardzo oddalone. W pięciu stacjach procesji celebrans – ksiądz rektor Piotr Paćkowski wzywał do modlitwy za poszczególne grupy: zmarłych księży i osoby konsekrowane, zmarłych rodziców, zmarłych krewnych i przyjaciół, za ofiary i poległych w wojnach i za wszystkich wiernych zmarłych.

Każdego 11. dnia miesiąca odprawiana jest w seminarium msza za zmarłego kapłana w intencji ś.p. o. Krzysztofa. W tym miesiącu wyjątkowo odprawiona została ona 12 listopada, ponadto w Paprotni (parafii, z której pochodzi o.Krzysztof). Przed mszą jednakże nad miejscem pochówku doczesnych szczątek ojca duchownego seminarium, alumni i moderatory odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Nasza pamięć i wdzięczność za posługę o. Krzysztofa nie gaśnie, pomimo że nie ma go już wśród nas. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

DKL


Galeria

© 2019 Sellmark. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności