Nocne Czuwanie Młodych w nowym roku akademickim

Opublikowany: 20.10.2022 zmodyfikowany: 20.10.2022

„W piątek, 14 października w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży odbyło się kolejne Nocne Czuwanie Młodych z udziałem kleryków naszego seminarium. Przeżywaliśmy mały jubileusz, bowiem mija rok od pierwszego NCM-u w Siedlcach.

W tym miesiącu podejmowaliśmy temat podejmowania decyzji, który brzmiał: „Moje Westerplatte, czyli o sztuce podejmowania decyzji”.

Po zawiązaniu wspólnoty i spotkaniu w grupach konferencję wygłosił ks. Jerzy Duda – proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Siedlcach oraz wykładowca patrologii w naszym seminarium. Mówił m.in. o tym, że warto jest pytać Jezusa, co mamy robić oraz kierować się konkretnymi wskazówkami zawartymi w Ewangelii. Przekazywał też, że warto szukać mądrych przewodników, którzy będą realną pomocą w podejmowaniu decyzji. Świadectwo tego, jak Pan Bóg prowadzi w podjęciu ważnej decyzji, przekazała Aleksandra Pawlusiewicz. O wyborze drogi życiowej, rozeznawaniu i stylu życia, opowiedział dk. Jan Kociubiński. W drugiej części czuwania dk. Jan razem z klerykami poprowadził Adorację Najświętszego Sakramentu, w której mocno wybrzmiało nauczanie Św. Jana Pawła II. Kontekst był niezwykle ważny, ponieważ spotkaliśmy się na 2 dni przed XXII Dniem Papieskim. Kiedy wybiła północ, sprawowana była Eucharystia pod przewodnictwem ks. Jakuba Wąsowskiego i z homilią ks. Bartosza Švăbika.

Bardzo cieszymy się, że przybyło tak wielu młodych z Siedlec i różnych dalszych stron, którym towarzyszyli kapłani. A jeżeli ktoś nie mógł być z nami, to może wysłuchać konferencji i świadectw na kanale „FARO.tv” Polecamy i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży!

JK


Galeria

© 2019 Sellmark. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności