Potrójna uroczystość (22.10.2023r.)

Opublikowany: 22.10.2023 zmodyfikowany: 22.10.2023

Dnia 22.10.2023 r. siedleckie seminarium miało okazję do potrójnej radości. W jednym dniu obchodziliśmy wspomnienie patrona naszego seminarium św. Jana Pawła II, dzień skupienia oraz dzień obłóczyn kleryka z III roku – Mikołaja Nierody.

Październikowy dzień skupienia poprowadził dla wspólnoty seminaryjnej ks. Mateusz Kopeć – wikariusz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Łukowie. Podzielił się on z klerykami świadectwem swojego nawrócenia i powołania. Ukazał nam jak ważne jest nawiązanie relacji z Bogiem dla kapłańskiej drogi powołania; potrzebę oddania niepodzielnie kleryckiego serca dla Chrystusa. Ks. Mateusz na podstawie świadectwa swojej kapłańskiej drogi pokazał i przykładu świętych, że Bóg nie potrafi dawać mało. Dziękujemy za szczere i bezpośrednie świadectwo wiary, za przeprowadzenie tego dnia skupienia i skierowane do kleryków nauki. Niech Bóg księdzu błogosławi i pomaga niepodzielnie oddawać się Kościołowi przez ręce Matki Kapłanów! Bóg zapłać!

Wzywając orędownictwa patrona naszego seminarium – św. Jana Pawła II, w jego liturgiczne wspomnienie, w trakcie Mszy Świętej wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej przeżywała obłóczyny kl. Mikołaja Nierody, alumna III roku. Jesteśmy wdzięczni Bogu za naszego brata, któremu dane było od tego dnia nosić dzień strój duchowny. Obrzędu obłóczyn dokonał ks. dr Mariusz Świder – rektor seminarium wraz z ojcami duchownymi, księżmi prefektami oraz księdzem ekonomem. Jako przedstawiciel księży profesorów na Mszy Świętej obecny był ks. dr Jacek Wojda, któremu dziękujemy za coroczne modlitewne współuczestnictwo w tych uroczystościach.

Prosimy Was, czytelników i przyjaciół naszego seminarium, o modlitwę za naszego obłóczonego brata, kl. Mikołaja, aby strój duchowny był dla niego drogą stawania się na wzór Mistrza – Jezusa Chrystusa!

~DKL


Galeria

© 2019 Sellmark. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności