Premiera sztuki „Dobry jak chleb”

Opublikowany: 04.11.2022 zmodyfikowany: 04.11.2022

Wspólnota seminarium siedleckiego miała radość przeżywać 29.10.2022r. premierę sztuki „Dobry jak chleb” autorstwa braci z III roku.

Po krótkim wstępie i zachęcie do uważnego oglądania ks. rektora Mariusza Świdra, bracia z III roku odegrali już od dawna wyczekiwaną sztukę. Spektakl był prawdziwą ucztą duchową i artystyczną. Zachwycała gra aktorska kleryków, a scenografia i kostiumografia pozostawały na bardzo wysokim poziomie. Godzina minęła bardzo szybko. Każdy widz po zakończeniu, czuł się  przybliżony do postaci św. brata Alberta (o którym była ta sztuka).

Sztuka ta była także okazją, aby podziękować siostrom albertynkom, posługującym w domu księży emerytów, za ich często niewidoczną, ale bardzo cenną pracę. Słowo zabrał także ks. biskup Kazimierz Gurda, gratulując wykonania sztuki. Klerycy z III roku zadbali o to, aby nie było to tylko spotkanie z ideą i historią o postaci, lecz z samym św. bratem Albertem. W kaplicy seminaryjnej, do kultu zostały wystawione jego relikwie. Pięknym symbolem było także, na pożegnanie, podzielenie się z widzami chlebem, symbolem wspólnoty.

Gratulujemy braciom pomysłu, pracy i wykonania tak wielkiego i trudnego dzieła. Wierzymy (i widzimy), że przygotowania stały się dla was okazją do tego, by zawiązać rocznikową wspólnotę i popracować także nad sobą. Niech św. brat Albert modli się za was. Bądźmy wszyscy, dobrzy jak chleb.

DKL


Galeria

© 2019 Sellmark. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności