Rekolekcje przed rozpoczęciem roku akademickiego (28.09 – 01.10)

Opublikowany: 07.10.2022 zmodyfikowany: 07.10.2022

Corocznym zwyczajem, tuż po szybkiej przeprowadzce, siedleccy seminarzyści przeżywali swój czas rekolekcji. Są one czasem duchowego podsumowanie wakacji oraz przygotowania się na rozpoczynający się rok akademicki. W tym roku, w dniach od 28.09 do 01.10, rekolekcje dla kleryków przeprowadził ks. Piotr Chodźko – proboszcz parafii św. Jadwigi i zarazem kustosz Sanktuarium Maryjnego w Mokobodach.

Podzielił się z seminarzystami swoim życiem duchowym i kapłańskim doświadczeniem w siedmiu konferencjach. W konferencji o „Domu rodzinnym, ks. Piotr dał świadectwo życia religijnego w swoim domu. Podkreślał ważność domu rodzinnego w życiu każdego kapłana. W drugiej konferencji o tytule „Kapłaństwo w praktyce” powiedział pokrótce o realiach dbania o relacje z innymi braćmi w kapłaństwie. Trzecią konferencję poświęcił tematowi „Zagrożeń. Podkreślił, iż jednym z największych zagrożeń dla kapłana jest brak organizacji czasu. Kolejnym tematem konferencji była „Relacja z Bogiem„. Każdy kapłan musi dbać o podtrzymanie iskry wiary. Następnie w temacie Modlitwy ks. Piotr wyjaśnił klerykom, że tam gdzie jest modlitwa jest miejsce gdzie może rozlać się Boża łaska. W szóstej konferencji pt. „Eucharystia” przypomniał istotę tego sakramentu dla chrześcijanina, a tym samym każdego kapłana. Korzystając ze swojego doświadczenia, jako kustosza sanktuarium maryjnego w Mokobodach, ks. rekolekcjonista podzielił się swoim doświadczeniem działania Maryi zwłaszcza w miejscu swojej posługi. W ostatniej konferencji o „Słowie Bożym” ukazał centralne miejsce Słowa w życiu kapłana. Podkreślił, że Pismo Święte powinno być także centrum domu prezbitera.

Wspólnota seminaryjna serdecznie dziękuje księdzu Piotrowi za posługę na tych rekolekcjach. Wygłoszone Słowo i wysłuchane spowiedzi na pewno pomogą klerykom siedleckiego seminarium zbliżyć się do Boga. Cytując słowa rekolekcjonisty, niech hasłem seminarium po tych rekolekcjach będzie: „Niech towarzyszy nam wdzięczność Bogu, że nas wybrał i powołał!”

DKL


Galeria

© 2019 Sellmark. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności