Rekolekcje przed rozpoczęciem roku akademickiego 28-30.09.2023r.

Opublikowany: 30.09.2023 zmodyfikowany: 30.09.2023
Tegoroczne rekolekcje przed rozpoczęciem roku akademickiego poprowadził dla wspólnoty siedleckiego seminarium ks. dr Dariusz Ostałowski – proboszcz parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim. Ich tematem przewodnim była Matka Boża Kodeńska, Matka Jedności. Wpatrując się w Jej oblicze, klerycy pod przewodnictwem księdza rekolekcjonisty odkrywali Jej szczególną relację do kapłanów.
Przez ewangeliczne sceny, konsekwentnie odkrywane w trakcie kolejnych konferencji, alumni mieli okazję ujrzeć jak bardzo kochającą przewodniczką jest Maryja w ich powołaniu. Maryja jest Matką Kapłanów i wzorem wierności wobec Chrystusa. Ona zachowywała wszelkie słowo, które padało z ust Chrystusa. Jako pierwsza, przez zwiastowanie, niesie Ewangelię, wieść o Chrystusie. Maryja uczy nas modlitwy, zwłaszcza przez swój Magnificat. Ona otacza troską wszystkich kapłanów, przeżywając w swym Niepokalanym Sercu ich cierpienia i radości. Ona uczy nas konsekwentnego podążania za Jej Synem, w każdym naszym położeniu.
Zwłaszcza w ostatnich konferencjach ks. Dariusz przypomniał klerykom wartość pierwszosobotnich nabożeństw wynagradzających do Niepokalanego Serca Maryi. Powtórzył obietnice i polecenia, które Maryja podyktowała służebnicy Bożej siostrze Łucji. W ostatniej konferencji, zostawiwszy nas kleryków niejako z zadaniem, ks. rekolekcjonista dał świadectwo modlitwy różańcowej, wyrażającej się nie tylko w słowach, ale w całym życiu.
Maryjo, Matko Kodeńska, Matko Jedności, zachowaj naszą wspólnotę w wytrwałym dążeniu do coraz gorliwszego synowskiego oddania się Tobie. Okryj płaszczem Swej matczynej miłości rekolekcjonistę, ks. Dariusza. Amen
Dziękujemy serdecznie ks. Dariuszowi Ostałowskiemu za poprowadzenie rekolekcji dla wspólnoty seminaryjnej. Mamy nadzieję, że ten czas naszego kleryckiego milczenia, a księdza doktora odsłaniania przed nami swej miłości do naszej Pani, wyda obfity owoc na chwałę Trójcy Przenajświętszej.

~DKL


Galeria

© 2019 Sellmark. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności