Rekolekcje

Opublikowany: 29.09.2018 zmodyfikowany: 29.03.2019

     W dniach 26-29 września w naszej wspólnocie seminaryjnej przeżywaliśmy rekolekcje. Po okresie wakacyjnego wypoczynku dobrze jest na nowo skupić się nad naszą relacją z Panem, wyciszyć się, aby na nowo spojrzeć na swoje życie przez pryzmat Bożego wybrania.

    Rekolekcje poprowadził dla nas ksiądz Jarosław Sutryk, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu. Tematem rekolekcji były słowa z 1 Listu Świętego Pawła Apostoła do Koryntian „Przypatrzcie się bracia powołaniu waszemu”.

    W czasie trzydniowych ćwiczeń duchowych ksiądz Jarosław dzielił się z nami swoimi doświadczeniami duszpasterskimi. Swoje refleksje przeplatał scenami powołania wielkich postaci Starego i Nowego Testamentu. Jako były ojciec duchowny wskazał na rolę głębokiej i osobistej relacji z Panem Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie.

    Bazując na własnym przykładzie wskazał, że w życiu codziennym trudniejsze jest dostrzeżenie Naszego Pana w drugim człowieku, także tym który jest nam nieżyczliwy.

    Na koniec ksiądz Jarosław zwrócił naszą uwagę na potrzebę modlitwy do Świętego Michała Archanioła. Podzielił się przy tym swoimi własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami opieki Wodza Zastępów Niebieskich jakże potrzebnej w świecie, który nieustannie doznaje ataków Złego.

    W czasie trwania rekolekcji nie zabrakło zarówno zabawnych anegdot, jak i tematów trudnych, jak męczeństwo i dawanie świadectwa w dzisiejszym świecie jako wyraz służby kapłańskiej. Dziękujemy księdzu Jarosławowi za ten spędzony czas i wygłoszone Słowo Boże. Niech Pan Bóg błogosławi w dalszej posłudze kapłańskiej, a Święty Michał Archanioł niech otacza opieką księdza oraz parafian w Starym Opolu.


© 2019 Sellmark. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności