Seminaryjna Wigilia 2019

Opublikowany: 27.01.2020 zmodyfikowany: 27.01.2020

   Wigilia jest okazją do pochylenia się nad Tajemnicą Wcielenia. Jest także okazją do spotkania w gronie rodziny i przyjaciół po to aby „zwyczajem naszych ojców podzielić się opłatkiem”. Nie inaczej jest w naszej wspólnocie seminaryjnej. 21 grudnia jak co roku obchodziliśmy w naszej seminaryjnej rodzinie wigilię, która jest dla nas okazją do spotkania z Bogiem i z drugim człowiekiem.

   Nasze spotkanie rozpoczęło się  o godzinie 16:00 od uroczystych Nieszporów w seminaryjnej kaplicy. Towarzyszyli nam w modlitwie Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda, profesorowie, księża seniorzy i pracownicy świeccy naszej uczelni. Modlitwie towarzyszyła grupa kantorów wykonująca specjalnie przygotowane łacińskie antyfony.

     Po zakończeniu modlitwy ksiądz rektor wraz z księdzem biskupem dokonał przeniesienia figurki Dzieciątka Jezus z kaplicy seminaryjnej do przygotowanej przez alumnów szopki bożonarodzeniowej. Następnie ksiądz biskup Kazimierz Gurda dokonał aktu umieszczenia figurki w żłobie; co miało symbolizować narodziny Zbawiciela, a następnie złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne. Po odczytaniu przez diakona fragmentu Ewangelii według świętego Łukasza dotyczącym narodzenia Jezusa Chrystusa głos zabrał ksiądz rektor.

     Po zakończeniu ogólnych życzeń, przyszedł  czas na te indywidualne. Ksiądz biskup pobłogosławił opłatki, abyśmy dzielili się nimi, tak jak Chrystus dzieli się z nami radością ze Swego Przyjścia. Na koniec udaliśmy się na wieczerzę wigilijną, gdzie wśród kolęd i radosnych rozmów spędziliśmy miło czas w naszej seminaryjnej rodzinie.


Galeria

© 2019 Sellmark. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności