„Serce ” Diecezji Siedleckiej znowu bije rytmem seminaryjnej formacji

Opublikowany: 25.05.2020 zmodyfikowany: 25.05.2020

    Decyzją Księdza Biskupa i Administracji Rządowej, dnia 25 marca br. alumni opuścili mury Seminarium z powodu zagrożenia  pandemicznego, wywołanego przez koronawirusa. Wtedy nikt nie spodziewał się, że data powrotu do gmachu Seminarium i wznowienia formacji, która początkowo została ustalona na 19 kwietnia, będzie musiała być przekładana aż trzy razy.

   W tym czasie, kiedy klerycy przebywali w swoich domach, Ksiądz Biskup oraz Ksiądz Rektor czynili wszystko, aby po stopniowym zluzowaniu państwowych restrykcji, które dotyczyły miejsc noclegowych i gastronomicznych, alumni jak najszybciej kontynuowali formację w gmachu seminaryjnym. Dlatego kiedy wprowadzono w życie trzeci etap „odmrażania” gospodarki, możliwy był powrót kleryków do ich Alma Mater, dnia 18 maja br.  Ponadto powrót do Seminarium został bardzo dokładnie przygotowany, w ścisłym rygorze sanitarnym, za wcześniejszym porozumieniem z lokalnym Sanepidem.

     Formatorzy troszcząc się o jak najbezpieczniejszy powrót alumnów w wymiarze sanitarnym, nie zapomnieli także o aspekcie duchowym. Dlatego 24 maja (niedziela), został zorganizowany dzień skupienia, który poprowadzili Ojcowie Duchowni WSD Siedlce – Ks. Maciej Majek i Ks. kan. Krzysztof Skwierczyński. Ta niedziela była dobrym czasem, aby podsumować ten niezwykły, prawie dwumiesięczny okres „domowo-parafialnego seminarium”.

al.  Tomasz Grula
al. Bartosz Švãbik

foto: al. Marcin Sulej


Galeria

© 2019 Sellmark. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności