Spotkanie z rodzicami alumnów

Opublikowany: 24.10.2022 zmodyfikowany: 24.10.2022

W niedzielę 23 października w gmachu seminaryjnym gościliśmy naszych Rodziców, którzy przeżywali swój coroczny dzień skupienia.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10:00 na refektarzu alumnów od kawy, herbaty i ciasta. Po „słodkiej chwili” ks. rektor Mariusz Świder skierował do rodziców oraz wszystkich zebranych gości słowa powitania. Na wstępie przedstawił wszystkich moderatorów seminarium, zwracając szczególną uwagę na kapłanów, którzy od tego roku formacyjnego podjęli trud posługi w Alma Mater: ks. kan. Piotra Kardasa – ojca duchownego alumnów, ks. mgr lic. Rafała Pietruczuka – prefekta roku propedeutycznego oraz na swoją osobę, jako nowego rektora. Kolejnym punktem było przedstawienie rodziców alumnów oraz przybliżenie seminaryjnych aktualności.

Około godziny 11:00 cała wspólnota wraz z rodzicami zgromadziła się w dużej kaplicy, aby modlić się wspólnie na różańcu, modlitwie przewodniczył ks. Maciej Majek – ojciec duchowny alumnów. Wszyscy pozostali moderatorzy służyli rodzicom w sakramencie pokuty i pojednania. Centralnym punktem dnia była uroczysta Eucharystia, którą przeżywaliśmy o godz. 12:00. Homilię wygłosił ks. rektor, przybliżając wszystkim niedzielną liturgię słowa oraz dzieląc się świadectwem życia kleryckiego w swojej rodzinie.

Po Eucharystii wykonaliśmy wspólne zdjęcie i udaliśmy się na obiad. Po obiedzie mieliśmy okazję do spędzenia czasu z naszymi rodzicami i zgromadzoną rodziną. Warto zaznaczyć, że liczba przybył gości była bliska stu osób, co daje dobre świadectwo uznania dnia skupienia jako czasu potrzebnego i wartościowego. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w przygotowanie seminaryjnej uroczystości.


Galeria

© 2019 Sellmark. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności