Święcenia diakonatu al. Arkadiusza Andrzejewskiego

Opublikowany: 21.11.2021 zmodyfikowany: 24.11.2021

Diakon to znaczy sługa. Święcenia diakonatu (wraz z praktykami duszpasterskimi) w formacji seminaryjnej są ostatnim etapem przed przyjęciem święceń kapłańskich, a zarazem jednym z najważniejszych. Są bowiem szkołą służby i oddania się Kościołowi, rezygnacją z siebie i spalaniem dla dobra dusz ludzkich. Nie chodzi w diakonacie tylko o posługę przy Stole Słowa czy Ciała i Krwi Pańskiej, ale także o posługę miłości, wśród potrzebujących i oczekujących pomocy.

Dzień 21.11.2021 był dla seminarium dniem wyjątkowym, ponieważ to właśnie wtedy mieliśmy szczęście razem we wspólnocie przeżywać święcenia diakonatu al. Arkadiusza Andrzejewskiego. Po tygodniowych rekolekcjach al. Arkadiusza pod przewodnictwem naszego ojca duchownego ks. Macieja Majka przyszedł czas na dzień uroczystości. Rano, zgodnie z obowiązującymi kanonami Prawa Kanonicznego, kandydat do święceń złożył publiczne wyznanie wiary, które odbyło się w trakcie jutrzni. Tego dnia, klerycy wcześniej wrócili z niedziel seminaryjnych, aby uczestniczyć w Mszy Świętej święceń swojego brata, która odbyła się o godzinie 17:00. Eucharystii przewodniczył biskup pomocniczy diecezji siedleckiej – ks. bp. Grzegorz Suchodolski. Podczas homilii biskup nawiązał do analogii sytuacji Szawła i kl. Arkadiusza, który podobnie jak on dołączy do grona już wybranych Apostołów. Podkreślił także sam fakt odpowiedzi na zgodę kandydata na przyjęcie święceń diakonatu, porównując je do „fiat” Maryi. Al. Arek Andrzejewski po zakończonej homilii, przez nałożenie rąk biskupa Grzegorza przyjął święcenia diakonatu. Po uroczystej Mszy Św. już diakon Arkadiusz wraz z rodziną, wspólnota seminaryjna i reszta zaproszonych gości udała się na refektarz, by wspólnie dzielić się radością włączenia w poczet siedleckiego duchowieństwa diakona.

Życzymy diakonowi Arkadiuszowi przez przyjęte święcenia odkrywania tajemnicy Chrystusa Kapłana Sługi oraz wzrastania w miłości ku Bogu i ludziom!

DKL


Galeria

© 2019 Sellmark. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności