WSD Siedlce na miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości

Opublikowany: 14.11.2022 zmodyfikowany: 13.11.2022

Klerycy siedleckiego seminarium oprócz miłości do Boga starają się także pielęgnować miłość do Ojczyzny i wynikające z niej obowiązki. Czynią to, w sposób widzialny, przez modlitwę za Ojczyznę, uczestnictwo w obchodach świąt narodowych i licznych wydarzeniach upamiętniających historię Polski i jej bohaterów. To kolejny już rok, gdy Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Siedleckiej bierze udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Siedlcach.

Pierwszym i najważniejszym punktem tego dnia była Eucharystia w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem ks. bp. Kazimierza Gurdy, ordynariusza naszej diecezji. Asystę podczas tej Mszy przygotowało seminarium, jednakże duży udział w posłudze miała także służba liturgiczna parafii św. Józefa w Siedlcach oraz żołnierze 18. Dywizji Zmechanizowanej. Po zakończeniu Liturgii wierni, podążając niejako za sztandarem 18. Dywizji udali się przed sanktuarium pw. św. Józefa. Tam, przed pomnikiem, krótką modlitwę za Ojczyznę i poległych w walce za nią odmówił ks. biskup Kazimierz. Także i nasza delegacja złożyła przy pomniku znicz pamięci. Kolejnym punktem był przemarsz uczestników pod pomnik Niepodległości, gdzie nastąpiły kolejne punkty miejskich obchodów. Odśpiewano hymn państwowy, odczytano Niepodległościowy Apel Pamięci poległych w obronie Ojczyzny. Na cześć bohaterów żołnierze oddali salwę honorową. Seminarium zwieńczyło swój udział w miejskich obchodach składając pod pomnikiem znicz pamięci.

Dziękujemy organizatorom miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości za możliwość uczestnictwa w tym doniosłym dniu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy przelali krew za naszą wolność.


Galeria

© 2019 Sellmark. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności