Obłóczyny w siedleckim seminarium

Opublikowany: 23.10.2022 zmodyfikowany: 23.10.2022

Rok w rok, wspomnienie św. Jana Pawła II w siedleckim seminarium jest powodem niesamowitego szczęścia. Nie jest to tylko wspomnienie patrona seminarium, nie jest to tylko tak ważny w formacji czas skupienia, ale jest to także moment obłóczyn braci z III roku. Dnia 22. 10. 2022 roku strój duchowny przyjęło 7 alumnów:

  • kl. Michał Balak
  • kl. Karol Borkowski
  • kl. Karol Dawidiuk
  • kl. Bartłomiej Głaszczka
  • kl. Bartosz Grzywacz
  • kl. Łukasz Łącki
  • kl. Maciej Szcześniak

Mszy połączonej z obrzędem obłóczyn przewodniczył ks. rektor Mariusz Świder, homilię natomiast wygłosił ks. Paweł Zazuniak – dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej, który prowadził dla kleryków dzień skupienia. Nie mogło zabraknąć również księży proboszczów alumnów przyjmujących sutanny, którzy pomogli im po raz pierwszy zapiąć guziki w sutannie. Cała wspólnota seminaryjna życzyła obłóczonym wytrwałości w powołaniu i świadczeniu o Chrystusie, zwłaszcza poprzez ten widzialny symbol jakim jest sutanna. Zwyczajem jest, podczas składania życzeń po obłóczynach, odpinanie guzików, symbol tego, że sutanna jest słodkim krzyżem, do którego niesienia, obłóczeni zostali zaproszeni. Po Mszy Świętej bracia z III roku zaprosili wszystkich obecnych na mały poczęstunek.

W imieniu braci z III roku pragniemy podziękować jeszcze raz wszystkim, którzy wkładają i wkładali trud w formację alumnów. Dziękujemy rodzicom alumnów, za to że wspierają ich na drodze ich powołania. Dziękujemy księżom proboszczom obłóczonych alumnów, za towarzyszenie im, jak ojcowie, na drodze powołania. Dziękujemy także całej wspólnocie seminaryjnej za braterstwo w drodze do Chrystusa.

Przywdzialiście strój Chrystusa, świadczcie więc o Nim mężnie!

DKL


Galeria

© 2019 Sellmark. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności